Remienky a náramky pre Apple Watch – 5 najčastejších otázok

Hľadáte nový remienok pre svoje Apple Watch? Potom ste tu správne.
Aby všetko prebehlo hladko, pripravili sme pre vás odpovede na 5 najčastejších otázok, ktoré nám kladú zákazníci nakupujúci príslušenstvo pre Apple Watch.

 1. Ako zložiť remienok z Apple Watch?

  Apple Watch majú unikátny konektor, ktorý drží remienok pevne a bezpečne v hodinkách.
  Remienok potom zložíte jedine tak, že na zadnej strane hodiniek zatlačíte obdĺžnikové tlačidlo (je na každej strane pri remienku) a remienok pritom vysuniete z hodiniek.

  Ako toto tlačidlo vyzerá a kde sa nachádza, sa môžete pozrieť na obrázku nižšie.

  AW_konektor-min

 2. Ako vymeniť remienok na Apple Watch?

  Remienky sa nasadzujú tak, že konektor remienka zasuniete do Apple Watch spôsobom, aby strieborný magnet uprostred konektora remienka mieril smerom nadol – tzn. ku spodnej strane hodiniek. Remienok sa takto pevne uchytí a nebude možné vysunúť ho. Ako remienok zložiť, sme si už ukázali vyššie.

 3. Ako skrátiť remienok na Apple Watch?

  Väčšina silikónových (nájdete ich pre menšie 38/40/41 mm aj väčšie veľkosti 42/44/45/49 mm) a kožených remienkov (aj tieto ponúkame v  38/40/41 mm a 42/44/45/49 mm variantoch) na Apple Watch má zapínanie riešené na klasickú sponu alebo kovový cvok, keď možno dĺžku remienka ľahko upraviť vďaka dierkam na zapnutie, ktoré remienky majú už z výroby. 

   

  Pri remienkoch s magnetickým zapínaním a zapínaním na suchý zips je to jednoduché – remienok sa prispôsobí vašej ruke a silný magnet či suchý zips vám ho uchytí na ruke v potrebnej dĺžke.

  Pri masívnejších kovových remienkoch s článkami (k dispozícii pre veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm) či kovových remienkoch typu milánsky ťah so zapínaním na sponu, je situácia trochu zložitejšia.

  Remienok s kovovými článkami si môžete nechať skrátiť odobratím jednotlivých článkov v zlatníctve, prípadne to určite zvládnete aj sami pomocou skracovača.
  Milánsky ťah so zapínaním na zaklápaciu sponu skrátite na potrebnú dĺžku tak, že sponu uvoľníte, posuniete na potrebné miesto a opäť upevníte.
  Ako na to vám ukážeme vo videu nižšie, kde je tento princíp znázornený. 4. Ako vybrať remienky pre Apple Watch na šport a turistiku?

  Ak vám nevadí pot, voda a občas pri športe či turistike utŕžite pár škrabancov, rovnako by na tom mali byť aj vaše hodinky.
  Okrem ochranného skla či rovno puzdra na samotné hodinky je dobré premýšľať aj nad vhodným remienkom. Pár kvapiek vody či ľahký beh zvládne akýkoľvek remienok vrátane koženého či kovového, ale ak sa športu, plávaniu či turistike venujete intenzívnejšie, je potrebné vybrať vhodný materiál remienka.

  V tomto prípade vyradíme zbytočne ťažké kovové remienky a remienky z kože, ktoré sú síce elegantné, ale odolnosť nie je ich najväčšou prednosťou.
  Pri športe a turistike jednoznačne excelujú silikónové remienky, kde si môžete vybrať napríklad aj perforované varianty (ponúkame ich pre veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm), vďaka ktorým sa bude ruka menej potiť. Tieto remienky sú ideálne aj do vody, ktorú zvládajú úplne bez problému a odolajú aj nárazu.

  Ďalším skvelým variantom sú veľmi príjemné nylónové remienky, ktoré sú veľmi ľahké a čiastočne plnia funkciu priedušného potítka. Nájdete ich v rôznych variantoch zapínaní na suchý zips (ponúkame pre veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm), elastický loop (dostupné pre veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm) alebo solo loop (dostupné pre veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm). S nylónovými remienkami môžete ísť aj do vody, ale vodou nasiaknu a treba počítať s tým, že bude chvíľu trvať, kým uschnú.

 5. Ako vybrať správny typ náramku pre Apple Watch?

  Pri výbere remienka je dobré zamyslieť sa nad tým,  čo od neho očakávate. Vybrať správny typ bude potom hračka.

  Ak napríklad športujete a potrebujete v prvom rade odolný remienok, tak bude silikónový remienok jednoznačnou voľbou.

  Dávate prednosť pohodliu, univerzálnosti použitia napríklad pri voľnočasových aktivitách alebo ste alergickí na kovové prvky? Správnou voľbou budú nylónové remienky, ktoré nájdete napríklad aj vo verzii bez kovových častí (so zapínaním na suchý zips vo veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm a solo loop vo veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm).

  Pokiaľ hľadáte remienky s dôrazom na vzhľad, štýl a eleganciu, tak určite neprehliadnite kovové a kožené remienky. Decentný kovový milánsky ťah (k dispozícii pre veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm) alebo, naopak, masívnejší kovový remienok majú štýl a nikto vás neprehliadne. Rovnako skvelo budete vyzerať aj s koženými remienkami a taký remienok z pravej kože (dostupné pre veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm) určite neurazí ani staršiu generáciu, ak hľadáte remienok pre svoju starú mamu či otca.
  Ak sa nechcete držať pri zemi a hľadáte štýl s prímesou niečoho extravagantnejšieho, tak sa mrknite na prémiové magnetické loopy z pravej kože (dostupné pre veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm), ktoré urobia dojem nielen na vašich známych, ale aj pri rokovaní v práci a pod.

  Remienky pre Apple Watch môžeme deliť aj na pánske a dámske, hoci všetky nami ponúkané remienky sú unisex a je len na vás, ktorý sa vám bude páčiť a aký farebný variant si vyberiete. Pri každom druhu remienka ponúkame množstvo farebných vyhotovení.

  Farebné remienky, remienky so vzormi (dostupné pre veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm) alebo silikónové remienky pre Apple Watch s integrovaným krytom (dostupné pre veľ. 38/40/41 mm aj 42/44/45/49 mm) nadchnú aj deti, ktorým takýto remienok vyčarí úsmev na tvári.

  AW_very_peri-min


Nakoniec pre istotu pridáme odpoveď na jednu bonusovú otázku. Pokiaľ vás mätú veľkosti remienkov 38/40/41 mm a 42/44/45 mm a neviete, ktorý z nich vybrať,  stačí sa pozrieť na zadnú stranu vašich Apple Watch, kde nájdete vyrytú jednu z uvedených veľkostí.

Ak tam máte vyrytú jednu z menších veľkostí, napríklad 40, tak vyberajte remienky pre veľkosti 38/40/41 mm.
A ak tam nájdete vyrytú jednu z väčších veľkostí, napríklad 44, tak vám budú sedieť väčšie remienky pre veľkosti 42/44/45 mm.
Pokiaľ máte záujem zistiť viac o veľkostiach remienkov pre Apple Watch, prečítajte si tento podrobný článok.