Ako vybrať remienok na smart hodinky

Výber nového remienka (nielen) pre smart hodinky nie je zložitá záležitosť a my vás týmto procesom radi prevedieme.

Remienky v našej ponuke sú kompatibilné naprieč rôznymi značkami (Amazfit, Samsung, Garmin, Fossil, Huawei, Honor a pod.) a modelmi. Vyberať si môžete podľa značky a modelu svojich hodiniek, rozhodujúci je však často rozstup nožičiek. 

Remienky pre Apple Watch majú vlastné jedinečné uchytenie s konektormi s veľkosťami 38/40/41 mm a 42/44/45/49 mm a náramky je teda nutné vyberať výhradne z kategórie Apple Watch. Ako vyberať remienky pre Apple Watch, nájdete v tomto článku.

Špeciálne úchyty remienka s hrubšou čiernou tyčinkou majú aj niektoré modely hodiniek Garmin. Tieto špeciálne úchyty sú ešte delené podľa šírky na EasyFit/QuickFit 20 mmEasyFit/QuickFit 22 mm a EasyFit/QuickFit 26 mm. Hodinky od značky Garmin majú veľký počet modelov s rôznymi typmi zapínania a hodinky Garmin nie sú kompatibilné s bežnými rýchloupínacími Quick Release pántmi (osičkami) – Garmin zámerne vyrába svoje rýchloupínacie pánty vždy o necelý 1 mm väčšie oproti štandardu a univerzálne remienky na rýchloupínacie pánty tak na hodinky nepasujú. Kompatibilné sú len s remienkami na klasické pánty, ktoré sú štandardne práve o necelý 1 mm dlhšie než rýchloupínacie. Preto odporúčame vyberať remienky podľa vášho modelu hodiniek v príslušných kategóriách, kde nájdete všetko roztriedené.

Rovnako tak náhradné náramky pre Mi Band majú svoje unikátne riešenie a ich samostatného sprievodcu výberom nájdete tu.

Ďalším unikátom sú remienky pre obľúbené hodinky Amazfit T-Rex, ktoré majú vlastné zapínanie a remienky pre ne nájdete v tejto kategórii.

Podobne sú na tom hodinky Huawei Watch Fit, ktoré majú unikátny konektor a remienky pre ne nájdete tu.

Posledným unikátom v našej ponuke sú remienky pre hodinky Xiaomi Mi Watch Lite, ktoré majú unikátne zapínanie.

Pokiaľ vaše hodinky nemajú špeciálne uchytenie remienka, tak pravdepodobne využívajú klasický pánt (osičku) alebo rýchlopánt.

Pri výbere správneho remienka pre ostatné značky s uchytením remienka na pánt je zásadný rozstup nožičiek, kde je samotný remienok uchytený k hodinkám. Rozstup zmeriate bežným pravítkom a podľa nameranej hodnoty zistíte, z ktorej kategórie vyberať. Rozstup nožičiek by vám mal vyjsť 18 mm20 mm22 mm alebo 24 mm. Remienky na klasické alebo rýchloupínacie pánty či osičky sú použiteľné na klasické aj inteligentné hodinky.
Kde presne merať, je zvýraznené červenou šípkou na obrázku nižšie.

sirka

Ak ste namerali šírku (rozstup) 18 mm, pozrite sa na ponuku remienkov v tejto kategórii: Remienky 18 mm.

Ak ste namerali šírku (rozstup) 20 mm, pozrite sa na ponuku remienkov v tejto kategórii: Remienky 20 mm.

Ak ste namerali šírku (rozstup) 22 mm, pozrite sa na ponuku remienkov v tejto kategórii: Remienky 22 mm.

Ak ste namerali šírku (rozstup) 24 mm, pozrite sa na ponuku remienkov v tejto kategórii: Remienky 24 mm.

 

Pozor  vyššie uvedené šírky neplatia pre hodinky značky Garmin, tu vyberajte podľa modelu svojich hodiniek.